Yolcu Gemilerinde kuaför 2019

 Hem gez hem para kazan. Var mı öyle bir cennet?

Gezmeyi seviyor musunuz? Dünyanın en egzotik kumsallarına ,  el değmemiş adalarına ya da inanılmaz şehirlerine gitmek ister miydiniz? Üstelik bembeyaz dev bir cruise gemisiyle. Üstüne bir de para kazansanız fena mı olur? Peki ama nasıl? Aslında gençler için tam da bu hayallerini gerçekleştirecek bir fırsat var. Yolcu  Gemilerinde Çalışmak

‘Yok canım o iş öyle kolay mı? Aylarca makine dairesinden başka bir şey görmeden, zor hayat şartlarıyla açık denizde gidiyormuşsun. Pislik içinde  kim bilir ne eziyetler çekiyorsundur’ dediğinizi duyar gibiyim.  Ama yazıyı sonuna kadar okuyun, inanmazsanız kısa videoyu izletin , sonra tekrar düşünün.

 

cruise-gemisinde-calismak

Cruise  Gemilerinde Çalışmak

Yolcu gemilerinde çalışmak için neler gerekli?

Gemide çalışıp ne kadar para kazanılır?

Tur  gemilerinde çalışmak çok mu zor?

Her sefer minimum ne kadar sürer?

Yükselme ve çalışma şartları nasıl?

Ve daha onlarca sorunun cevabı…

cruise-gemisi-is-calisma

 

İşte bunların hepsini Atlantik’in ortasında gemimiz yol alırken gemide tesadüfen karşılaştığımız Cüneyt’e sordum. Bir yılı aşkın süredir Bu gemide çalışan Cüneyt’in bu ikinci kontratı. Hem ilk hem ikincide yaşadıklarını, iyi ve kötü tecrübelerini son derece eğlenceli bir sohbette anlattı.

Her iş gibi bunun da artıları ve eksileri var. Ama özellikle gençler için bence en az bir kontrat yapmak, bu deneyimi yaşamak harika olurdu. Elbette çok fazla iş fırsatı yok. Her baş vuran hemen çağırılmıyor. Ve gemi şirketleri size gül bahçesi vaad etmiyor. Ama hem az da olsa para kazanmak, dahası bu şahane limanları hiç para ödemeden görmek için denemeye değmez mi?

gezi-gemisinde-nasil-is-bulunur

Biraz yabancı dil, hizmet sektöründe iyi referanslar, biraz da tecrübe. Üstüne yapılan mülakatta bolca güleryüz, bir tutam özgüven. Aşağıdaki linkler bir kaç büyük gemi şirketinin iş başvuru linkleri. Üzerlerini tıklayarak ilgili sayfalara gidip inceleyebilirsiniz.

Cruise Gemileri İŞ BAŞVURU linkleri

Norwegian Cruise Line

MSC Cruise Line

Carnival Cruise Line

Royal Caribbean Cruise Line

Disney Cruise Line

Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyin. Siz karar verin. Çok eğlenceli bir röportaj oldu. Üstelik oldukça bilgilendirici. Buna rağmen halen Yolcu Gemilerinde Çalışmak hakkında sorularınız varsa yorum at.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.