TEKNEDE ÇALIŞMAK 2019

TEKNEDE ÇALIŞMAK

Alanya Marmaris Çeşme vs. turistik yerlerdeki teknelerde gemici belgesiyle çalışabilirsiniz.Maaşlar 1500 – 2500 Tl arası  sigorta ve 500 -1000 Tl civarında bahşiş var.Gemide iş bulamayanlara yaz sezonunda mart’dan  ekime kadar çalışılabilir.En azında 6 aylık can kurtarma araçlarını kullanma ve vardiya tutma alana kadar teknede çalışabilirsiniz.

TEKNEDE İŞ

Yolcu Gemisi ve Turistik Yatlarda Çalışacak Host  ve Hostesler

Özel,Turistlik Yatlarda ve Teknelerde Çalışmak
Türkiye Geneli

Denizcilik – Özel,Turistlik Yatlarda ve Teknelerde Çalışmak
İş Açıklaması
Turistlik bölelerdeki özel yatlarda ve organizasyon düzenleyen teknelerin çeşitli depetmanlarında çalışacak peroneller alınacaktır. Başlangıçta;

2750 TL maaş + Bahşiş + SGK + Yeme, İçme, Konakma, ve Tüm sosyal haklar FİRMAMIZ tarafından  sağlanacaktır.

NOT: GEMİ ADAMI CÜZDANI (SERTİFİKA) OLMASI TERCİH SEBEBİDİR BELGESİ OLMAYAN ARKADAŞLARA M.E.B VE ULAŞTIRMA HABERLEŞME DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARIMIZDAN TEMİN ETMELERİNE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİR. KISA EĞİTİMLE MESLEK SAHİBİ YAPIYORUZ.TEKNEDE YAŞAMAK

bireyin geleneksel anlamda özel yaşam alanı olan evini kara yerine denizin üstünde oluşturmak istemesinden mütevellit 3+1 apartman dairesinde yaşamak yerine denizde, teknesinin içerisinde böyle bir yaşam alanı oluşturması sonucu gerçeklik kazanabilecek bir eylemdir. bu tip bir yaşamı seçen bireyler genel olarak denizi ve teknesini seven, bu ikiliden en az zaman aralığı ile uzak kalmayı tercih eden birey profili çizmektedirler. her daim yanık tenli ve yaşama sevinci ile doludurlar.

daha küçük yaşımda, çeşmenin aya yorgi koyunda, karaya çıkmadan geçirdiğim üç aydan sonra diyebilirim ki,
ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde üst sıralarda yer alan yaşama şekli.. (bkz: yaşamak)

fazla geç kalmayın, güzel koy bulamayabilirsiniz.. ne yazık ki..

sethi
belli bir süre teknede yaşadıktan sonra karaya çıkmak, normal hayata geri dönmek garip gelir, her şeyine o kadar alışılmıştır ki…
pelinistan
“l’atalante” filmini akla getiren eylemdir-başlıktır.

anladığım kadarı ile dünyanın en mantıklı şeyi, ama bir o kadar masraflı..

masrafini karsilayabilecek durumda olsaniz bile gercekten cok cok emek isteyen, epeyi zor istir. hissettirdigi ozgurluk, farklilik, bagli olmama duygusu mukemmel evet, ama angaryasi da aslinda evden cok daha kucuk olmasina ragmen cok daha fazla. zira eve bakmazsan pek bir sey olmuyor, en fazla copluk gibi olur ama yine de yasarsin. yalniz tekne oyle degil, temizligini, teknik bakimini, isini aksatmamak gerekiyor. kisa sure icin keyifli olabilir ama yasam tarzi haline getirmek icin teknelere ciddi anlamda asik birisi olmak lazim.

bu yaşama şekliyle ilgili hayalinizden sevgilinize bahsettiğinizde “ne yani bizim ankastre mutfağımız olmayacak mı” şeklinde bir cevap alırsanız yanlış miçoylasınız demektir.
 kibar dusunce
orta vadede en büyük planımdır, eğitimciliği seçerek uzak kaldığım denize ve tekneye olan borcum gibi hissediyorum.

5 sene sonra taşınıcam inşallah tekneme de konya da deniz yok onu nasıl yapıcaz işte onu bilmiyorum. neyse ya kaş olur ya kalkan zaten.


Mavi tur düzenleyen teknelerde çalışmak nasıldır bilen var mı?

 Melisa
Aşk İlişkileri
7 yıldır kendi işimi yapıyordum ve bitti. Çok sevdiğim kişiyle ayrıldık ve hayatım altüst oldu. Şu aralar kendimi daha iyi hissediyorum ve hayata tekrar sıkı sıkıya bağlanmak güçlenmek istiyorum. Son 2 yıldır hep hayalimdi büyük seyehat gemilerinde çalışmak ve 1 hafta önce mavi tur düzenleyen bir şirketle görüşme yaptım. Aradıkları şartlara uyuyorum ancak bu tarz yerlerin güvenliğiyle alakalı şüpheliyim. Fikrinize ihtiyacım var.

En İyi Erkek Görüşü

Bunları nasıl başardın ki? gerci kızlar daha cabuk yapar

0|0 0|0
melisa
nasıl yani anlamadım?

umarım kazananlardan olursun.30 dan sonra kazansan da faydası cok olmuyor

melisa
Haklı yanın olabilir ancak pes etmek için erken unutma ki bir çok örnek var hayatını 35’in de 40’ın da tekrar kazananlar var umarım iyi şeyler olur sağol ve senin için de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.