Gemi Tank Ambar Temizliği Gemi Kaynak

thumbnail

Gemi Tank Ambar Temizliği

Bu yazı cihangemiinsa.com adresinden alınmıştır.

Gemi karina ve ambar temizliği konusunda su jeti (yüksek basınçlı su) ile temizlik yöntemi, malzeme ve çevreye zarar vermeden yapılan en iyi ve en etkili endüstriyel temizlik yöntemidir. Su jeti ile gemi karina ve ambar temizliği konusundaki geniş tecrübelerimiz, profesyonel ekibimiz, yeni ve son teknoloji su jeti makinalarımızla hizmetinizdeyiz.

Su jeti ile endüstriyel temizlik hizmetlerinde Türkiye’nin lider çözüm üreticisi Cihan Gemi, ihtiyacınız olan su jeti temizlik hizmetlerini kendi bünyesinde bulunan su jeti makinaları ve operatörleri ile yerine getirmektedir.

Gemi Kaynak

Malzemeleri birbiri ile birleştirmek için kullanılan bir imalat yöntemidir, genellikle metal veya termoplastık malzemeler üzerinde kullanılır. Bu yöntemde genellikle çalışma parçalarının kaynak yapılacak kısmı eritilir ve bu kısma dolgu malzemesi eklenir, daha sonra ek yeri soğutularak sertleşmesi sağlanır, bazı hallerde ısı ile birleştirme işlemi basınç altında yapılır. Bu yöntem lehim vesert lehim ile fark gösterir, lehim ve sert lehim yöntemlerinde birleştirme düşük erime noktalarında ve çalışma parçaları erimeden oluşur.

 

Kaynak için gaz alevi, elektrik arkı, lazer, elektron ışını, sürtme, ultrases dalgaları gibi birçok farklı enerji kaynakları kullanılabilir. Endüstriyel işlemlerde, kaynak açık hava, su altı, uzay gibi birçok farklı ortamda gerçekleştirilebilir. Bununla beraber, yapıldığı yer neresi olursa olsun, kaynak çeşitli tehlikeler barındırır. Alev, elektrik çarpması, zehirli dumanlar ve ultraviyole ışınlara karşı önlem almak gereklidir.

 

19. yüzyılın sonuna dek, sadece demircilerin kullandığı ısıtma ve dövme yolu ile metallerin birleştirildiği kaynak yöntemi biliniyordu. Elektrik ark kaynağı ve oksi-gaz kaynağı yüzyılın sonunda gelişen ilk yöntemlerdir, bunları direnç kaynağı izlemiştir.

Gemi Boyama

Gemilerin bulunduğu ve çalıştığı çevre koşulları nedeniyle, malzeme ve ekipmanlarda paslanma, aşınma ve kırılma gibi zamanlar vardır. Bu ahlak kuralları ile gemiler kullanım özelliklerini kaybederler. Aşınma ve korozyonu önlemek ve gemilerin ömrünü uzatmak için kaliteli bakım ve onarım ihtiyacı vardır. Onarım çalışmasının dikkatli ve temiz bir şekilde yapılması önemlidir. Cihan Gemigemi boyama uygulamalarını yüksek kalitede yapmakta ve ömrünü uzatmaktadır. Profesyonel ekipler ve kaliteli malzemeler ile tüm boyama işlemleri mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Gemi Boyası Kalitatif Olmalı

Gemilerdeki metal parçalar aşırı, ve en büyük tehlike nem ve oksidasyonun sebep olduğu çürüme ve pastır. Bu sorunların ortaya çıkmasını önlemek için, metal yüzeyler hava ile teması kesin olarak önlenmelidir. Bunu başarmak için, ağırlıklı olarak uzunlamasına olarak farklı kaplama malzemeleri kullanılır. Kaplama malzemeleri çok ekonomik değildir. Aynı zamanda yararlı değildir. Bu nedenle boya uygulaması tercih edilir. Boya, metal yüzeylerde koruyucu bir tabaka oluşturur ve aynı zamanda renklerle estetik bir görünüm sağlar.

Boya yapılacak personel de bu konuda uzman olmalıdır. Cihan Gemi bu süreci uzman kadrosuyla gerçekleştirmektedir. Boyamadan önce, geminin yüzeyi kir, toz ve yağdan iyice temizlenmelidir. Bu malzemeler tamamen temizlenmezse, boyanın yapışmasını önler ve boyayı daha sonra dökülebilir ve böylece paslanmaya neden olur. Kazıma, boya dökülmesini önlemek için de uygulanır. Patlatma için farklı araçlar ve yöntemler uygulanmaktadır. Gemi boyama işlemi, yüzey paslandığında veya mekanik olarak hasar gördüğünde ve aynı zamanda renk değiştiğinde, yüzeyde çatlak veya kabarık olduğunda yapılır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gemi boyama işleminin gerçekleştirilmesinden önce boyaların kuruma sürelerinin dikkate alınması gerekmektedir. Boyaların kurutma süreleri ürünlerde veya bilgi kartlarında bulunmaktadır. Boyama yapıldığında kuruma süresi dikkate alınmalıdır. Boya uygulaması sırasında atmosferik durum planlaması da yapılmalıdır. Diğer bir deyişle, dış ortamda yapılırsa, hava durumu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Yüzey hazırlığı boyamadan önce yapılmalıdır. Her şeyden önce, yüzeydeki petrol ve yakıtın temizliğine dikkat edilmelidir.

Yakıt veya yağın bulunduğu yüzey iyice temizlenmelidir. Temizlik için deterjan veya tiner kullanılabilir. Bu işlem daha sonra kazınmalıdır. Kazıyıcı, boyanacak yüzeydeki çentikler, çentikler, çizikler ve kirleri tamamen sökme işlemidir. Yüzeydeki tüm yabancı maddeler yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Daha sonra boyanacak yüzeydeki tozlar süpürme veya hava tutma ile temizlenmelidir. Yüzey daha sonra tekrar yıkanmalıdır. Pas ve tozsuz yüzey daha sonra boyamaya başlayabilir. Havanın sıcaklığı 10 ila 30 derece arasında olduğunda, resmin yapılması tavsiye edilir. Boya alanının tamamen kuru olduğundan emin olun. İkinci katın uygulaması yapılacaksa, yüzeye yapışan tozun temizlenmesi gerekir. Tüm bu işlemler Cihan Gemi tarafından güvenle gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top